Slzy siedmich bolestí

Po rokoch pandémie covidu sme sa rozhodli s našimi žiakmi oživiť tradíciu veľkých divadelných scén. Hlavnou myšlienkou bolo prežiť umučenie, smrť i zmŕtvychvstanie Pána Ježiša očami Panny Márie. Prísť cez Máriu k Ježišovi. Jednotlivé vstupy boli popretkávané zamysleniami Panny Márie. Chceli sme v nich povzbudiť najmä rodičov, mamy i otcov, ale i všetkých ľudí, ktorí prežívajú trápenia, sklamania, choroby či iné bolesti. Panna Mária stojí pri nás v každom okamihu, vie nás pochopiť i nám pomôcť svojim orodovaním u Pána Boha i u svojho Syna.

V našom dramatickom pásme vystupovalo 46 účinkujúcich. Každý priložil ruku k dielu – učitelia vyrábali kulisy, nacvičovali, osvetľovali, zastupovali, podporovali i modlili sa za nás, žiaci sa usilovne učili texty a poctivo chodili na nácviky. Spoločné dielo sme predstavili okolitým školám a na Veľkonočnú nedeľu aj celej farnosti. Veríme, že sme prispeli k spoločnému sláveniu Ježišovho zmŕtvychvstania a umocnili radosť z Ježišovho víťazstva nad smrťou. Boh je láska a láska je mocnejšia než smrť.