PRÍSPEVOK NA ŠPECIFIKÁ z MŠVVaM- DIGITÁLNA TRANSFORMÁCIA VZDELÁVANIA

Aj naša škola dostala v školskom roku 2023/2024 príspevok na podporu digitálnej transformácie vzdelávania. Celková suma príspevku 4.660,- Eur bola určené na podporu pedagogických aktivít s využitím hardvérových alebo softvérových produktov.

Ide najmä o produkty ako sú pomôcky na rozvíjanie 3D tlače, programovania, robotiky, alebo digitálnej gramotnosti; pomôcky na inovatívne pedagogické aktivity v oblasti prírodovednej gramotnosti, pomôcky na vytvorenie kreatívneho, grafického alebo mediálneho štúdia; softvérové licencie na edukačné aplikácie; predplatné online vyučovacích portálov; digitálne pomôcky pre podporu vzdelávania detí s rôznymi znevýhodneniami.

V našej škole sme príspevok využili a zakúpili:

1. licenciu SmartBook pre 240 žiakov. SmartBook je interaktívny, digitálny učebný systém, ktorý prispôsobuje obsah v reálnom čase na základe interakcie žiaka s textom. Takýmto spôsobom sa učivo prispôsobuje individuálnym potrebám a schopnostiam každého žiaka, čo zvyšuje ich zapojenie a úspešnosť pri učení. SmartBook je dostupný pre rôzne predmety a vekové kategórie
  2. Cubrodid 2 - Robotická stavebnice Cubroid je vhodná pre deti vo veku od 5 do 12 rokov. Je navrhnutá tak, aby podporovala výuku polytechnických oborov a rozvíjala kreativitu detí pri zábavných projektoch. Cubroid ponúka 6 typov IoT blokov, ako napríklad LED blok s 64 diódami, DC Motor blok, zvukový blok, blok s senzorom na priblíženie, blok s dotykovým a svetelným senzorom atď. Bloky sa spojujú bezdrôtovo a sú kompatibilné s Lego a podobnými stavebnicami. Cubroid je tiež kompatibilný s programovacími platformami ako Scratch, čo umožňuje deti naprogramovať vlastné projekty. Okrem toho Cubroid poskytuje rôzne aplikácie a návody pre učiteľov, aby mohli efektívne využívať túto stavebnicu vo výučbe.
  3. Predplatili sme vzdelávaciu platformu Kahoot založenú na hre, ktorú používame ako vzdelávaciu technológiu v učebniach na vytváranie, prehrávanie a zdieľanie vedomostných kvízov na akúkoľvek tému pre všetkých žiakov rôznych ročníkov.
  4. Zakúpili sme 3D Perá pre žiakov aj 3S Perá pre pedagógov, ktoré pracujú na princípe vyhrievaných vlákien ABS a PLA, čo umožňuje vytvárať fantastické 3D objekty. Ovládanie 3D pera jednoduché, stačí umiestniť vybranú farbu filamentu a žiaci môžu začať tvoriť bez obmedzení, podľa fantázie alebo predlohy.
  5. Zakúpili sme na Techniku Laserový gravírovací stroj s programovaním, na ktorom sa žiaci učia vytvárať rôzne dekoračné aj úžitkové predmety.
  6. Zakúpili sme Pinnacle Studio 4KS, program na strihanie videa.
  7. Zakúpili sme 18 kusov nových učebníc na INFORMATIKU pre 8. a 9.ročník.
  8. Bola predplatená licencia „Zborovňa“ pre pedagógov na podporu didaktických materiálov na 10 mesiacov.