triedna kniha  m365
 logo ms male  skd
 jedalen

Červená streda

Dnes je významný deň – Červená streda – kedy sa rôzne verejné objekty na celom svete vysvietia na červeno: britský parlament, rímske Koloseum, socha Krista v Rio de Janeiro, Bratislavský hrad, kostoly, katedrály, či iné monumenty po celom svete. Aj náš Kostol sv. Martina bude dnes svietiť načerveno, nezabudnite si ho pozrieť a v tichu krátkou modlitbou myslieť na tých, ktorí trpia pre svoju vieru.

phoca thumb m 001

Nechce sa mi ani veriť, že približne 300 miliónov ľudí trpí iba preto, že veria v Ježiša Krista. No o tejto skutočnosti sa veľmi málo hovorí. Kresťania v Afrike či na Blízkom východe – v Pakistane, Sýrii, Iraku, v Severnej Kórei, Číne patria medzi najchudobnejších, vykonávajú najhoršie či najmenej platené práce, často sú nútení opustiť svoje domovy, aby si zachránili holé životy. Pod hrozbou smrti ich nútia k tomu, aby zapreli svoju vieru a prijali inú - najčastejšie islam.

Zo srdca ďakujem všetkým, ktorí sa dnes nezabudli obliecť do červeného. Aj my zvnútra zafarbíme našu školu a aspoň takto symbolicky sa pripojíme k ľuďom na celom svete, ktorí si spomínajú na našich prenasledovaných bratov a sestry.

Nielen oblečením vyjadríme jednotu, ale najmä spoločnou modlitbou za prenasledovaných kresťanov.

V mene Otca i Syna, i Ducha Svätého....