triedna kniha  m365
 logo ms male  
 jedalen

Exkurzia v Poľsku

Po dlhom čakaní sme sa konečne vybrali 21. 6. 2022 na exkurziu do Osvienčimu spojenú s výletom do Wadovíc. Osvienčim nás veľmi očaril, ale svojou históriou pôsobil veľmi znepokojujúco. Počas návštevy sme sa dozvedeli veľa informácií, ktoré sa hlboko dotkli našich sŕdc a často sme si uvedomovali hodnotu vlastného života.

phoca thumb m 001

Prehliadka tábora mala dve časti – v prvej sme videli ako vyzeral hlavný tábor Auschwitz a v druhej časti sme prešli do oveľa horšieho tábora Birkenau. Zo slov sprievodkýň išiel často mráz po chrbte. Ešteže svietilo horúce slnko a celkový dojem z táborov nebol tak desivý.

Potom sme sa zastavili v nákupnom centre, kde sme pohladili naše žalúdky a už sa tešili na ďalšiu zastávku vo Wadovicich. Tam sme navštívili Dom Jána Pavla II., z ktorého je teraz múzeum.  Dozvedeli sme sa o ňom zaujímavé informácie zo života Karola Wojtylu ako dieťaťa, mladého študenta, kňaza, biskupa, kardinála i pápeža. Múzeum je naozaj nádherné a prehliadka je moderne interaktívne spracovaná.

Cesta domov prebehla hladko a sme veľmi vďační našim učiteľom, ktorí ochotne všetko vybavili a zorganizovali pre nás tento výlet.