Fatimský deň Panny Márie (13. máj)

V tento krásny deň sme sa spolu s našimi siedmakmi na hodine náboženstva zapojili do modlitebnej aktivity, ktorú organizovala pápežská nadácia ACN – pomoc trpiacej Cirkvi. Nenechali nás chladnými slová Panny Márie, ktoré povedala trom Fatimským pastierikom presne 13. 5. 1917 teda pred 105 rokmi:

"Deti, pomôžte, aby moje Nepoškvrnené Srdce zvíťazilo!" Toto volanie Panny Márie pokračuje aj dnes. Svet je zachvátený vojnami, chorobami, nepokojom, zmätkom.

Keďže modlitba detí má veľkú silu, tak sme zobrali do rúk ružence a v kaplnke sme sa slovom i spevom pomodlili slávnostný ruženec. Nakoniec sme sa so žiakmi modlitbou zasvätili Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

Žiaci tiež cítia, že pokoj a mier je na celom svete ohrozený. Ich modlitba bola o to úprimnejšia.