Pôstna výzva 2024

Popolcovou strediu sme začali 40-dňové obdobie pôstu. Mnohí z nás vnímajú toto obdobie ako smutné či nudné. Pôstne sebazápory, o ktorých budeme často počúvať, však nemusia nutne znamenať nejesť mäso, obliekať sa do vrecoviny či posýpať sa popolom... To dnes „neletí“. Pre mňa - kresťana žijúceho v modernom svete, môže byť pôstom ovládanie svojej vôle, pohľadov a návykov, ktoré ma zvádzajú k pohodlnosti, zbytočnému leňošeniu, mrhaniu času pri počítači, hrách a stránkach, ktoré ohrozujú moju mravnosť.

2024 postna vyzva

Pôst je „otvorenie“ môjho srdca pre potreby blížnych. Pôstom je aj prijímanie bolesti, choroby, nepríjemných ľudí, prísneho šéfa či učiteľa. Pôstom a modlitbou klopeme na láskavé Božie srdce. Tým, že sa niečoho vzdáme, dávame Bohu najavo, že na tom, o čo prosíme, nám naozaj záleží. Aj v našej škole sa budeme usilovať naplno prežiť pôstne obdobie. Poslúži nám k tomu aj tzv. Pôstna výzva. Od dnešného dňa budú na Facebooku školy zverejnené kartičky na tohtoročný pôst, ktoré budú špeciálne určené pre mužov, ženy, chlapcov aj dievčatá. Tieto obrázky s jednotlivými výzvami si môžete stiahnuť do svojich počítačov, prípadne si ich vytlačiť a vybrať si aktivity, ktoré budete počas pôstu plniť. Postupne budú k dispozícii aj v strede kostola, odkiaľ si ich môžete zobrať k sebe do rodín. Veríme, že aj takýmto spôsobom sa dokážeme stíšiť a zamerať sa na to podstatné, čo najlepšie nájdeme v pokoji a tichosti, a tak sa aktívne pripravíme na dôstojné slávenie Veľkonočných sviatkov.

Pôstna výzva Muži

Pôstna výzva Ženy