14. ročník "Čítajme si..." skončil

Ďakujeme všetkým deťom, ktoré čítali, všetkým pani učiteľkám a učiteľom, pani knihovníčkam a knihovníkom za pekný výsledok. Takto pekne aj našim žiakom poďakovali organizátori celoslovenskej akcie s názvom Čítajme si! Je to projekt, ktorý organizuje Linka detskej istoty.

Cieľom je pritiahnuť deti ku knihe a zároveň aj podať informácie o činnosti Linky detskej istoty. Nad podujatím prevzala záštitu aj pani prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Naša škola sa zapojila už 10-krát. Maratón čítania sa nekonal len jeden deň (ako to bolo dlhé roky zvykom), ale rovno celý týždeň. Čítalo sa od 22. 5. do 26.5 2023. Aj z tohto dôvodu sa doň zapojilo oveľa viac detí. Počet čítajúcich detí na Slovensku bol 100 591!!! Sme veľmi radi, že sme aj my prispeli k tomuto obdivuhodnému číslo a prekonali sme rekord z minulého roka.