triedna kniha  m365
 logo ms male
 jedalen

Šikovní geografi postupujú ďalej

Geografická olympiáda patrí medzi žiakmi k veľmi obľúbeným školským súťažiam. 23. novembra 2022 prebehlo školské kolo, ktorého sa zúčastnilo 37 žiakov v troch kategóriách. Do okresného kola postupujú z každej kategórie traja najúspešnejší.

Záložka do knihy spája školy 2022

Už dlhé roky sa zapájame do pekného česko-slovenského projektu na podporu čítania kníh – Záložka do knihy spája školy. Heslom 13. ročníka bolo: „Môj literárny príbeh čaká na tvoje prečítanie!“ Partnerskou školou nám bola Základná škola s materskou školou z obce Batelov. A naši žiaci čítali, kreslili, vyrábali záložky, aby potešili svojich českých kamarátov.

iBOBOR – informatická súťaž 2022

Aj tento rok sme sa zapojili do informatickej celoslovenskej súťaže iBobor. Súťaž iBobor prebiehala 7. - 11. novembra 2022. Na Slovensku sa zúčastnilo 124 574 súťažiacich. Súťažili sme v kategóriach Drobci, Bobríci, Benjamíni a Kadeti. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

2022 ibobor

Naše hodiny techniky

Na hodinách techniky sa nenudíme. Naši žiaci usilovne pracujú ako včeličky. Venujeme sa rôznym technikám. Malí piatačikovia sa učili prišívať gombíky. Chlapci - šiestaci vypaľovali do dreva vianočné ozdoby. Staršie dievčatá pracujú s vlnou - štrikujú, háčkujú. Robia si deky na svoje postele, ozdoby na vianočné trhy. Taktiež sme vytiahli aj šijací stroj a začali sme šiť. Zatiaľ sú to veľmi jednoduché veci, ale verím, že tréningom urobíme aj nejaké väčšie spoločné dielo.  Deti sú veľmi trpezlivé pri týchto činnostiach a tešia sa z výrobkov, ktoré si vlastnoručne vyrobia.

Adventné vence 2022

Nech rozlievajúce sa svetlo z horiacich sviec

vyjadruje prichádzajúceho Krista,

ktorý rozptyľuje temnotu a strach,

pretože on je „Svetlo sveta“ (Jn, 8,12).

Rodičia a učitelia ZŠ s MŠ R. Dilonga spolu pripravili aj tento rok ADVENTNÉ VENCE, ktoré sa posvätili a počas adventu budú spájať rodiny i žiakov v triedach pri modlitbe.

Všetkým, ktorí doniesli materiál, alebo vyrábali a tvorili adventné vence vyjadrujeme úprimné poďakovanie.