Balíček lásky pre deti z Ukrajiny

S radosťou sme reagovali na výzvu Farskej katolíckej charity v Trstenej zapojiť žiakov do dobročinnosti. Ide o projekt, ktorý myslí na ukrajinské deti, pretože vojna na Ukrajine neustále trvá. Projekt nazvali BALÍČEK LÁSKY. Do balíčka naši žiaci spolu so svojimi rodičmi vložili krásne darčeky – okrem lásky sa tam zmestila aj kozmetika, veľa rukavíc, čiapky, drobné hračky a samozrejme sladkosti.

Pribalili sme i ponožky, ktoré sme vyzbierali v rámci Ponožkového októbra. Naši žiaci z Ukrajiny napísali aj pár povzbudivých slov. Konkrétne sa pomôže deťom v Charkove a v Chersone. Deti tam žijú často v bojových podmienkach, neraz bez jedného či oboch rodičov, bez základných životných potrieb. Veríme, že aspoň takou malou kvapkou pozornosti im pomôžeme prežiť blížiace sa sviatky lásky v radosti z obdarovania. Fotodokumentáciu z odovzdávania darčekov si budeme môcť pozrieť na Fb i webovej stránke Charity. Zo srdca ĎAKUJEME vám, žiaci i milí rodičia, za otvorené a vnímavé srdce. Taktiež ďakujeme aj Farskej charite v Trstenej, ktorá nás do projektu pozvala a vložila do nás dôveru.