Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

Piatok 24.11. 2023 sa v našej škole niesol v Olympijskom duchu. Žiaci 6. až 9. ročníka síce nemuseli podávať žiadne športové výkony, zato si však museli poriadne ponamáhať mozgové závity a prevetrať anglickú slovnú zásobu na olympiáde v anglickom jazyku.

Súťaž pozostávala z dvoch častí – písomnej  a ústnej. V písomnej časti mohli žiaci ukázať, ako ovládajú anglickú gramatiku, slovnú zásobu, čítanie a počúvanie s porozumením. V ústnej časti mohli zas ukázať svoje komunikačné schopnosti pri opise obrázkov a hranom rozhovore na danú tému. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. V kategórii A sa na prvom mieste umiestnila Beátka Šinálová (7.A), druhé miesto obsadila Timea Frančeková (6.A) a tretí bol Patrik Pajunk (6.A). V kategórii B bol na prvom mieste Mauricio Furdek (8.A), na druhom mieste sa umiestnil Adam Pekarčík (8.A) a tretia bola Sára Lepáčková (9.A). Všetkým súťažiacim gratulujeme a dvom postupujúcim do okresného kola držíme palce.