Festival vedy a techniky

Tradičné celosvetové podujatie „Európska noc výskumníkov“ nechýbalo ani tento rok v priestoroch obchodného centra Mirage v Žiline. Spolu s budúcimi technikmi z 9.A, 8.A a 8.B triedy sme sa vydali preskúmať vedecké stánky, ktoré boli pripravené pre zvedavých výskumníkov.

Tento jedinečný festival vedy, má za cieľ interaktívnym spôsobom šíriť vedecké poznatky a objavy. Žiaci si mohli vyskúšať rôzne aktivity, videli množstvo ukážok experimentov zameraných na využitie vody, 3D tlače, pestovanie mikrozeleniny, čarovný svet pod mikroskopom, využitie dronov alebo alternatívnych palív. Stretli sme tu aj tohtoročných víťazov „First Lego League“ z Lokce, ktorí sa stali víťazmi nielen na Slovensku, ale aj v Kalifornii.

Jedným z hlavných cieľov tejto akcie je podpora mladých ľudí pri rozhodovaní sa pre vedeckú kariéru a tak dúfam, že tajomstvá prírodných vied nadchlo aj zopár našich žiakov a vzbudilo v nich záujem pre vedu a techniku.