Deň zdravej výživy

Aj 9.A zažila svoj projektový deň s názvom “zdravý životný štýl”. Tento deň začali oboznámením o zdravej a nezdravej strave. Zistili ako je pre nich dôležité piť dostatok vody, jesť dostatok zeleniny a ovocia a dostatočne sa hýbať. Keďže je pohyb dôležitý, tak si pre nich triedna učiteľka pripravela hodinu pilatesu, v ktorej si vyskúšali cviky na chrbát a spevnenie tela.

Po tejto hodine si ako zdravú desiatu urobili ovocné kokteily, na ktorých si pochutili aj učitelia a dokonca aj pani riaditeľka. Nehanbili by sa otvoriť si vlastne kokteilové bary, pretože chuť bola pestrá a plná výživy. Urobili aj prieskum, ktorý spočíval v tom, či sa učitelia a vybraní žiaci našej školy stravujú a žijú zdravo. Zistili že životný štýl žiakov a učiteľov je v alarmujúcom stave. Žiaci a učitelia pijú málo vody a majú nevyváženú stravu dokonca niektorí aj málo pohybu. Preto by deviataci chceli zaviesť raz do mesiaca týždeň zdravej výživy, do ktorého by sa zapojila celá škola.