Informácia  k dotácii na stravu a školské potreby od 1.1.2023

Vážení rodičia!

Od 1.1.2023  má nárok na dotáciu na stravu vo výške 1,30€ žiak ZŠ a dieťa MŠ   za nasledovných podmienok:

• žiak ZŠ a dieťa MŠ v hmotnej núdzi alebo životnom minime. Je k tomu nevyhnutné neodkladne požiadať po 1.1.2023  na UPSVaR  o posúdenie príjmu za posledných 6 mesiacov(viď príloha: Formulár Sk alebo Formulár UA-SK), aby stihli posúdiť (prípadne aj vydať potvrdenie o hmotnej núdzi alebo životnom minime). Žiaci ZŠ a predškoláci MŠ v HN a ŽM majú nárok aj na dotáciu na školské potreby. Aby sme vás mohli zaradiť do žiadosti o dotáciu, je potrebnénajneskôr do 04.01.2023 aspoň oznámiť ekonómke ZŠ s MŠ R. Dilonga (písomne, prípadne e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.), že ste si na UPSVaR požiadali o posúdenie príjmu na ŽM a HN , prípadne už priniesť aj potvrdenie ! Potvrdenie je potrebné  priniesť ihneď po jeho obdržaní!

alebo

• žiak ZŠ a dieťa MŠ- predškolákod 01.01.2023 má nárok na dotáciu na stravu  , ak si ani jeden zákonný zástupca (rodič) neuplatňuje od 01.01.2023 na toto dieťa daňový bonus. Aby sme vás mohli zaradiť do žiadosti o dotáciu, je potrebnépodpísať a doručiť ekonómke ZŠ  s MŠ R. Dilonga  nové čestné vyhlásenie ( tlačivo bude k dispozícii ihneď po  ich úprave na webovom sídle ústredia UPSVaR), najneskôr 04.01.2023.

Ďalšie informácie k poskytovaniu dotácií a oprávnenosti detí sú uvedené na webovom sídle ústredia: Dotácie pre deti na stravu a školské potreby > ÚPSVaR (gov.sk)