Za horami za dolami

Obyčajná sobota 3.12.2022 sa pre skupinku turistických nadšencov stala neobyčajnou. Pod vedením p. uč. Regulyovej sa žiaci našej školy v ranných hodinách vydali na zimnú výzvu a zdolali tak tri výhľady. Prvou zastávkou sa stala kaplnka Skalka v Tvrdošíne – Medvedzí. I keď hmla nám na prvom stanovišti zakryla okolie, nevzdali sme to a pokračovali v stúpaní na Javorový vrch do výšky 1 076 m. n. m.

Okolitá krajina nám poskytla čarovné prechody z jesene do zimy. Miestami slnko, tráva a hneď vedľa krajina Mrázika. Po malom občerstvení sme sa snažili prejsť po modrých značkách k cieľu dňa, a to Magurke. Avšak z plánovanej hodinovej trasy sa stala dvojhodinová. Aj napriek tomu odhodlanie a dobrá nálada nechýbali a so spevom sme  „malou“ obchádzkou dorazili do cieľa, ktorý nás privítal výhľadom na majestátne hory z výšky 1 100 m.n.m. Cesta dolu sa niesla v duchu túžby po kapustnici, na ktorú sme boli pozvaní. Z dediny už z diaľky bolo cítiť jej vôňu omamnú. Po občerstvení sa naša veselá družina rozlúčila a s heslom „koniec dobrý, všetko dobré“ sa už tešíme na ďalšie turistické výzvy.