Pracujeme v projekte: Navrhni 3D hračku s microbitom

Nadačný fond Slovenská elektrizačná prenosová sústava v Nadácii Pontis cez Grantový programPODPORA SÚŤAŽÍ NA POPULARIZÁCIU VEDY A TECHNIKY 2022 pre Základnú školu s materskou školou schválil v sume 5.274,66 Eur.

2023 microbit

Názov projektu : Navrhni 3D hračku s microbitom

Darca: Nadačný fond Slovenská elektrizačná prenosová sústava v Nadácii Pontis

Grantový program: PODPORA SÚŤAŽÍ NA POPULARIZÁCIU VEDY A TECHNIKY 2022

Číslo žiadosti: SEPSPVT_22019

Súhrnné informácie o projekte : Súťaž "Navrhni 3D hračku s microbitom" je 2 kolová, určená pre žiakov základných škôl z celého Slovenska. Výstupom projektu sú hračky vytvorené tímami 2-4 študentov, ktorí navrhnú 3D model, vytlačia model, naprogramujú microbit, ktorý bude "srdcom" hračky a natočia video, ktoré výrobok odprezentuje. Hračky môžu byť určené pre deti od 0 do 18 rokov. Na úrovni 1.kola súťažiaci pošlú 3D model návrh, program v microbite, fotku a video prezentujúce hračku. Odborná porota vyberie 5 najlepších projektov, ktoré sa dostanú do finále. Vo finále, ktoré sa bude konať v kine MIER v Trstenej finalisti odprezentujú svoj projekt pred porotou a publikom. Odborná porota vyberie 3 víťazné tímy. Vytvorené 3D hračky s microbitom môžu byť inšpiráciou aj pre iných učiteľov na hodinách informatiky.

Trvanie projektu : 1.11.2022 – 30.6.2023

Propagácia súťaže : november 2022– február 2023

Registrácia a odovzdanie projektov do : 28. 2. 2023

Semifinále : 26.4. 2023