Vianočná akadémia 2018

Domov Domov Mikulášska besiedka 2019
Mikulášska besiedka 2019
Napísal Mgr. Eva Valková

V predvečer sviatku svätého Mikuláša, 5. 12. 2019, žiaci prvého stupňa vystúpili v Dome kultúry so svojím programom pre rodičov, starých rodičov, ostatných príbuzných a známych. Každá trieda sa prezentovala vystúpením, či už tancom, spevom alebo divadlom.

V čase Adventu na sviatok obľúbeného svätca sme sa snažili priniesť niečo z darov sv. Mikuláša, ako je štedrosť, všímanie si a záujem o druhého človeka. V duchu lásky a záujmu o druhých sme išli aj vystupovať. Veríme, že sa nám podaril zámer a diváci nehodnotili naše herecké výkony, ale sa skôr tešili zo spoločného zastavenia sa. Mikuláš dostal aj zopár otázok, napr., prečo sa po takmer 1800 rokoch teší veľkej obľube a neupadol do zabudnutia. Potvrdilo sa nám, že ak si človek všíma druhého, vidí jeho potreby a aspoň niekedy zabúda na seba, má to zmysel a svet sa okolo nás stáva krajším.
Ďakujeme Ti, Pane, za vzory, ktoré nám ukazujú cestu a ktoré môžeme nasledovať, a tým prinášať nebo už tu, na zemi.