logo

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Videoprezentácia školy

Vianočná akadémia 2019

MŠ akadémia

VIRTUÁLNA PREHLIADKA


Domov Aktuality 2011-2012 Dobročinná akcia deviatakov
Dobročinná akcia deviatakov
Napísal Katarína Štrbavá 9. B   

V dňoch 26.a 27. júna 2012 sme sa my, deviataci zo Základnej školy Rudolfa Dilonga, zúčastnili dobročinnej akcie v miestnej charite v Trstenej.

Všetko sa to začalo tým, že prednedávnom na duchovnej obnove s pánom kaplánom Kožuchom sme mali napísať, ako by sme mohli svojím dobrom  prispieť  k rozvoju nášho mesta. Padol aj návrh navštíviť dôchodcov v miestnej charite a trochu ich potešiť. Keďže pán kaplán zastáva názor, že sľuby a priania, zvlášť mladých, sa majú plniť, vybavil nám v spolupráci s Majom (Marián Kasan z občianskeho združenia V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže), pobyt v Dome CHARITAS sv. Františka v Trstenej.

Na začiatku nás pani riaditeľka Anna Parcová milo privítala a poďakovala nám, že sme mali ochotu prísť vypomôcť  nielen so starými ľuďmi, ale aj s prácami okolo charity. Potom nám dala na výber z niekoľkých činností, napríklad poprechádzať sa s klientmi charity, poplieť skalničku od buriny, zatĺcť klince do plota, aby lepšie držal, natrieť plot či pokosiť trávnik a porozsýpať piesok medzi zámkovú dlažbu, ktorú sme predtým museli vyčistiť.

Každý z nás sa ujal tej-ktorej činnosti, dokonca mnohí z nás si ich vyskúšali aj viacero. Prišli sme na to, že je oveľa zábavnejšie natierať plot, počúvať zaujímavé príbehy starších ľudí a vôbec, pomôcť nejakou našou námahou ku skrášleniu charity, ako len nudne sedieť na konci roka v škole.

Prežili sme kopu srandy aj spolu s Majom a takto sme si vychutnali naše posledné deviatacké chvíle v kruhu nášho kolektívu.

 

Nové odborné učebne

Modernizácia škôlky

Rekonštrukcia telocvične


Kto je online ?

Máme online 105 hostí 

Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.