Malí bábkoherci z 5. A

V triede 5. A sme si spestrili hodiny literatúry projektom, ktorým sme uzavreli tematický celok „dráma“. Žiaci si vyskúšali úlohu dramaturga – vybrali si príbeh, ktorý stvárnia ako bábkovú hru, scenáristu – napísali scenár k bábkovej hre, vlastnoručne vyrobili bábky, ktoré vystupovali v ich hre, zhostili sa úlohy režiséra a nacvičili hru, a nakoniec boli aj ako bábkoherci, ktorí ovládali svoje bábky.

Každá skupinka si zvolila typ bábok, ktorý potom vyrábali. Niektorí si vybrali na výrobu  marionety, niektorí maňušky, iní javajky. Využili rôzny materiál – plastové lyžičky, papierové vrecúška, rolky z toaletného papiera.... Žiaci boli veľmi tvoriví a pracovití. Podarili sa im vydarené bábky a zahrali milé divadielka. Verím, že sa týmto projektom prehĺbilo a upevnilo u žiakov osvojené učivo o dráme, zažili spolu niečo zábavné a kreatívne, a v neposlednom rade to utužilo v triede i tímového ducha.