triedna kniha  m365
 logo ms male  
 jedalen

Malí bábkoherci z 5. A

V triede 5. A sme si spestrili hodiny literatúry projektom, ktorým sme uzavreli tematický celok „dráma“. Žiaci si vyskúšali úlohu dramaturga – vybrali si príbeh, ktorý stvárnia ako bábkovú hru, scenáristu – napísali scenár k bábkovej hre, vlastnoručne vyrobili bábky, ktoré vystupovali v ich hre, zhostili sa úlohy režiséra a nacvičili hru, a nakoniec boli aj ako bábkoherci, ktorí ovládali svoje bábky.

phoca thumb m 001

Každá skupinka si zvolila typ bábok, ktorý potom vyrábali. Niektorí si vybrali na výrobu  marionety, niektorí maňušky, iní javajky. Využili rôzny materiál – plastové lyžičky, papierové vrecúška, rolky z toaletného papiera.... Žiaci boli veľmi tvoriví a pracovití. Podarili sa im vydarené bábky a zahrali milé divadielka. Verím, že sa týmto projektom prehĺbilo a upevnilo u žiakov osvojené učivo o dráme, zažili spolu niečo zábavné a kreatívne, a v neposlednom rade to utužilo v triede i tímového ducha.