Škola v prírode Demänová 19.9. – 23.9. 2022

Tento rok strávili naši tretiaci 5 úžasných dní v prekrásnom prostredí Liptova, v dedinke Demänová v Penzióne Alžbeta. Napriek nepriazni počasia mali deti tieto dni naplnené rôznymi interiérovými, ale aj exteriérovými aktivitami. V rámci priestorov Penziónu Alžbeta mali k dispozícii vonkajší, aj vnútorný bazén, vírivku, premietaciu a disco miestnosť, dvor s hojdačkami, preliezkami,...ubytovanie bolo komfortné a strava vynikajúca.

Názov Škola v prírode zodpovedal aktivitám a spôsobu učenia hrou. Trochu matematiky, trochu čítania a písania, veľa hier, športu, spevu a tanca. V blízkom okolí absolvovali poznávacie vychádzky, spoznávali prírodu, živočíchy, hľadali poklad a navštívili aj Liptovský Mikuláš. Starali sa aj o svoju duchovnú stránku, sv. omšami a besedou s p. kaplánom Drdákom z Liptovského Mikuláša.

Ďakujeme všetkým, čo sa zaslúžili o príjemné chvíle našich detí, strávené ďaleko a bez rodičov - triednym učiteľkám (E. Valková, A. Kadlubiaková), zdravotníčke (V. Bullová), animátorovi (S. Pňaček), p. kaplánovi (Drdák),  sponzorom a dobrovoľníkom ( p. Harkabuz, p. Valko, p. Kapčák) a personálu Penziónu Alžbeta Demänová.