Anglický jazyk metódou Jolly Phonics

Na našej škole sa už od predškolského veku učí anglický jazyk metódou Jolly Phonics. Je to fonetická metóda, kde sa deti učia vizuálne rozoznávať jednotlivé hlásky a priraďovať k nim zvuk, ktorý počujú. Každú hlásku sa učia vyslovovať pomocou krátkej pesničky. Tým si rozširujú aj slovnú zásobu. V predškolskom veku by mali poznať všetky zvuky anglickej abecedy.

V prvom ročníku sa deti učia spájať naučené zvuky, tzv. „sounds“ do slov, správne ich vyslovovať a ku správne prečítanému slovu priraďovať význam. Takýmto spôsobom postupne dokážu čítať a napísať akýkoľvek fonetický text.

S pevným základom fonetickej výslovnosti, bohatej slovnej zásoby sú deti po 1 roku učenia sa angličtiny pripravené na anglickú gramatiku, zloženie viet, syntax, analýzu viet, tvorivé písanie a čítanie. Tieto zručnosti si ďalej rozvíjajú v metóde Jolly Phonics Advanced v druhom ročníku a Jolly Grammar v treťom a štvrtom ročníku.