Ukážková hodina vo 4.A s premiérom vlády SR Eduardom Hegerom

V piatok 11. februára sme v škole privítali vzácnych hostí. Pán premiér Eduard Heger spolu so štátnou tajomníčkou Svetlanou Síthovou zavítali v rámci pracovného výjazdu do našich priestorov školy, aby nahliadli priamo do vyučovania.

Naša škola je roky známa inovátorstvom v oblasti modernej výučby a pán premiér bol súčasťou vyučovacej hodiny, reálne sa zapojil so žiakmi do aktivít a bol jedným z nich. Ukážková hodina v triede 4.A s učiteľom Petrom Pallom sa niesla v duchu reformy školstva. Moderne zariadená trieda, na vyučovaní tablety a digitálne technológie a s nimi spojené metódy učenia s medzipredmetovou výučbou boli zamerané na rozvoj kritického myslenia u žiakov. V tomto duchu sa niesol aj rozhovor s vedením školy na témy zamerané k zlepšeniu podmienok v našich školách.

Predseda vlády SR Eduard Heger svoju návštevu na vyučovaní v triede okomentoval slovami: „Áno, toto je 21. storočie, toto je digitalizácia v praxi.“

V rámci rozhovoru sa venoval aj pripravovanej kurikurálnej reforme vzdelávania a v školskej dennej súčasnej praxi štátna tajomníčka Svetlana Síthová videla vyučovanie v iných triedach, ktoré sú nastavené na hybridné vyučovanie aj vplyvom pandémie.

Veľmi si vážime, že práve my, naša škola, sme sa stali centrom pozornosti výjazdu vlády. Ďakujeme za návštevu, ktorá na oboch stranách zanechala príjemné spomienky.